image

فلکه اول تهرانپارس- خیابان گلبرگ شرقی

77724923 (21+)

Info@saghar-date.ir

طرز تهیه رنگینک


خرما یکی از میوه های مقوی ای است که  می توان با آن دسرها و شیرینی های مختلفی درست کرد و به عنوان یک میان وعده فوق العاده میل نمود. یکی از چیزایی که می توان با استفاده از خرما تهیه کرد، رنگینک است. رنگینک یک نوع شیرینی محلی جنوبی هاست که زادگاه آن را باید مناطقی همچون فارس، بوشهر، هرمز و خوزستان دانست. از فواید این شیرینی می توان به انرژی زا بودن آن اشاره کرد. شما در هر زمان از روز که آن را میل کنید انرژی لازم برای تمام روزتان تامین خواهد شد. در این مطب از آشپرخانه خرمای ساغر قصد داریم طرز تهیه رنگینک را به شما آموزش دهیم. اگر شما هم علاقمند به یادگیری این دستور پخت هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه رنگینک

مواد مورد نیاز برای تهیه رنگینک به شرح زیر است:
•    200 گرم کره
•    یک دوم قاشق چای خوری پودر هل
•    یک دوم قاشق چای خوری دارچین 
•    خرمای رطب به مقدار لازم 
•    مغز گردو به مقدار لازم
•    خلال پسته به میزان لازم
•    پودر قند به میزان لازم

 

دستور پخت رنگینک

دستور پخت رنگینک

برای درست کردن رنگینک دستور پخت زیر را دنبال کنید:

در گام اول هسته خرما را با کمک خلال دندان از آن خارج کنید. سپس به جای هسته داخل خرما یک تکه مغز گردو قرار دهید. 
در گام دوم سراغ سرخ کردن آرد بروید. تابه را روی حرارت قرار دهید و کره را داخل آن بندازید تا آب شود. پس از اینکه کره کاملا آب شد، آرد الک کرده را به آن اضافه کنید. تا زمانی که آرد طلایی رنگ شود، تفت دادن آن را ادامه می‎ دهیم. توجه داشته باشید که مرتب باید آرد را هم بزنید تا ته نگیرد.
در گام سوم می توانید کمی زعفران به رنگینک اضافه کنید. البته این در دستور پخت قرار ندارد اما برای خوشرنگ شدن ایده خوبی است.
در گام چهارم وقتی از ترکیب آرد و کره رنگ دلخواه خود را به دست آوردید پودر هل و پودر دارچین را به آن اضافه کنید و بعد از گذشت چند ثانیه زیر حرارت را خاموش کنید.
در گام پنجم وقت آن رسیده که موادی را آماده کردیم روی خرماها بریزیم. ابتدا یک ظرف جداگانه بردارید، مقدار کمی پودر دارچین ته ظرف بپاشید، سپس مقدار کمی از مایعی که آماده کردید را داخل ظرف بریزید و پس از آن مقداری پودر قند روی آن بپاشید.( توجه داشته باشید لایه زیرین باید خیلی نازک باشد و همین که ته ظرف را بگیرد کافی است.)
در گام ششم خرماهایی که در آن مغز گردو قرار دادیم را داخل مایع می چینیم و سپس مایع باقی مانده را نیز روی خرماها ریخته و آن را با خلال پسته و گل محمدی تزئین کنید.
در گام هفتم پس از انجام این مراحل ظرف را دو ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا مواد سفت شده و آماده خوردن شود.

 

طرز تهیه رنگینک


 

نظر شما درباره این مطلب

image
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
Your message is required.