image

فلکه اول تهرانپارس- خیابان گلبرگ شرقی

77724923 (21+)

Info@saghar-date.ir

طرز تهیه دسر پیره خرما

 

میوه خرما یکی از مقوی ترین میوه های موجود در جهان است که مصرف آن به دلیل خواص فراوانانش برای بسیاری از افراد مانند کودکان و نوجوانان، زنان باردار، افراد کم انرژی و...ضروری و برای دیگر افراد نیز لازم است. این میوه بسیار طعم دلچسبی دارد و با استفاده از آن می توان دسرها و غذای مختلفی درست کرد. از آنجایی محل کشت خرما در کشور ما، مناطق جنوبی مانند استان های هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان، خوزستان و... است، بیشتر دستور پخت ها نیز از این منطقه می آید. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه یکی از آنها یعنی دسر پیره خرما را به عنوان یکی از خوشمزه ترین چیزهایی که می توان با این میوه درست کرد، آموزش دهیم. از آنجایی مواد مقوی بسیار زیادی در این دسر استفاده می شود، میل کردن یک تکه کوچک از آن میزان زیادی انرژی برای شما فراهم می کند. اگر شما هم علاقمند به یادگیری این دسر هستید دستورالعمل زیر را دنبال کنید. 

مواد لازم برای تهیه پیره خرما

•    بادام
•    بادام هندی
•    خرما بدون هسته
•    کره
•    پسته
•    کنجد
•    هل

دستور تهیه پیره خرما

در گام اول مقداری مغز بادام و بادام هندی، مغز پسته را خرد کنید و در ظرف های جداگانه قرار دهید. 
در گام دوم به مقدار لازم خرما بردارید، هسته خرما ها را با کمک خلال دندان جدا کنید و سپس با کمک دستگاه خردکن کاملا ریز کنید.
در گام دوم مقداری کره در تابه ریخته و بادام ها، بادام زمینی ها و مغز پسته ها را در آن 2 الی 3 دقیقه سرخ می کنید و دوباره آنها را در یک ظرف جداگانه بریزید.
در گام سوم نوبت تفت دادن خرما می رسد. دوباره مقداری کره در تابه بریزید و یک تا دو دقیقه خرماها را در آن تفت دهید. 
در گام چهارم مغزها و پودر هل را به خرماها در تابه اضافه کنید. سپس اجازه دهید مواد در ظرف جداگانه 10 دقیقه بماند. 
در گام پنجم یک سطح داغ را چرپ کنید. کنجدها را روی آن بریزید و سپس مغز پسته های باقی مانده را هم به آن اضافه کنید. 
در گام ششم دستتان را خوب چرب کنید و موادی را که برای 10 دقیقه کنار گذاشته بودید خب ورز دهید و آن را لوله کنید. آن را روی سطح صافی که با کنجد و مغز پسته پوشانده شده است بکشید تا این مواد رویش را بپوشاند. 
در گام هفتم مواد را در فویل بپیچید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید.  پس از سه ساعت آن را بیرون آورده و به صورت ورقه ای برش بزنید. 
دسر شما آماده است. می توانید آن را کنار چای یا به عنوان یک میان وعده مقوی و خوش طعم استفاده کنید. از آنجایی که در این دستر از شکر استفاده نمی شود، می توان آن را یک خوراکی سالم و با قند طبیعی دانست. 

نظر شما درباره این مطلب

image
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
Your message is required.